سعید غزاله

سعیدغزاله
  • نام و نام خانوادگی سعید غزاله
  • سمت بنیانگذار سبک
  • استان فعالیت کشور


سعید غزاله

بنیانگذار سبک

استاد سعید غزاله ورزش را در رشته بوکس در سال ۱۳۴۴ زیر نظر پدرش که از قهرمانان این رشته بود آغاز و تا سال ۱۳۵۲ این رشته را در کنار استاد صادق پریسا ، استاد شکرایی و استاد جواد مروی، مربیان درجه یک تیم ملی بوکس کشور ادامه داد. وی درسال ۱۳۵۳ رشتهء رزمی تاپ کاراته فول کنتاکت را زیر نظر استاد عبدالسلیم یاسین اولین بنیانگذار رشته رزمی در ایران ،ادامه و سپس در سال ۱۳۶۲ در جوار برادران دوردا رزمی را در سبک کیک بوکسینگ فول کنتاکت تا سال ۱۳۸۵ ادامه داد و به قهرمانپروری مشغول بود.
از خرداد ماه سال ۱۳۸۶ توسط استاد سعید غزاله با موافقت فدراسیون ورزشهای (wkf)رشته کیک بوکسینگ فول کنتاک رزمی و جناب آقای مهندس نوحی ریاست محترم این فدراسیون در کشور پایه گذاری شد که در دو بخش آقایان و بانوان مشغول به فعالیت می باشد . این رشته طبق دستورالعمل سازمان تربیت بدنی و فدراسیون ورزشهای رزمی و طبق تقویم ورزشی این سبک ،کلاسهای داوری ، مربیگری عملی ، ارتقاء کمربند (فنی) و مسابقات قهرمانی کشور- قهرمان قهرمانان چهار جانبه استانی و سمینارهای سبک را در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می نماید.
استاد سعید غزاله که سالها در امر ورزش و هنرهای رزمی یکی از نام آوران و صاحب سبکان بوده است در تعلیم فرزندان خویش نیز در محیطی ورزشی نقشی بسزا داشته است. این درخشش و حضور فعال در عرصهء ورزشی تنها خاص شخص استاد سعید غزاله نیست بلکه فرزندان ایشان ، جناب آقای امید غزاله ، سرکار خانم آرزو غزاله و آقای امین غزاله نیز در افتخار آفرینی در حیطه ء هنرهای رزمی اعم از قهرمانی ، مربیگری و داوری درخشش های چشمگیری داشته اند. لازم به ذکر است شیهان مریم بعید فر همسر استاد سعید غزاله سال ها در ورزش های رزمی بانوان تلاش های شایسته ای نموده اند و جایگاه ورزش بانوان را درجمهوری اسلامی ایران تثبیت نموده اند.